Головна » Статті » В'язання спицями » Технологія в'язання спицями

Тема 4. Закривання петель останнього ряду

Щоб закінчити в'язання зразка, треба вміти закріпити петлі останнього ряду. Закріплювати (закривати) петлі можна по лицьовій і по виворітній стороні роботи.

На початку лицьового ряду пров'язуються дві петлі разом,некласичним способом пров'язування лицевої петлі. В результаті на правій спиці утворюється одна петля. Переводимо її назад, на ліву спицю, і знову пров'язуємо разом з наступного петлею. Повторюємо цей рух до тих пір, поки не будуть закриті всі петлі останнього ряду. При цьому утворюється косичка (мал. 1). Через останню петлю протягуємо кінець відрізаної нитки і закріплюємо її.

мал.1

У випадку, якщо треба закрити петлі на виворітній стороні, пров'язуємо дві перші петлі разом виворітною. На правій спиці утворюється петля, яку треба перевести на ліву. Для цього слід насамперед перекинути робочу нитку на спицю, як при в'язанні виворітного петлі, а потім перевести нову петлю з правої спиці на ліву і знову дві петлі пров'язати разом виворітною і т. д. До тих пір, поки не будуть закриті всі петлі на спиці. Останню петлю закріплюємо, як описувалося вище.
Зразки, пов'язані «резинками», треба закривати по візерунку, тобто пров'язувати по дві петлі разом то лицьовою, то виворітною, стежачи за другою петлею. Якщо друга петля лицьова - дві петлі закриваємо (пров'язуємо разом) лицьовою, а якщо друга виворітна - в'яжемо дві разом виворітною. У цьому випадку отримуємо красивий нерозтягнутий край, що дуже важливо для резинки, та й для будь-якого візерунка, в якому поєднуються лицьові і виворітні петлі.

Категорія: Технологія в'язання спицями | Додав: Альонка (29.12.2014)
Переглядів: 1806 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
avatar