Головна » Статті » В'язання спицями » Технологія в'язання спицями

Помилки при в'язанні. Виправлення основних помилок

Практика показує, що вчинення помилок при в'язанні ніяк не пов'язано з досвідом майстрині. Як новачки, так і досвідчені рукодільниці можуть допускати помилки. Ніхто не застрахований від дрібних неприємностей під час в'язання. Помиляються всі, тому давайте розглянемо, які ж зустрічаються помилки і як їх можна виправити:

1. Перекручення петель

Її правильне положення в ряду нагадує букву U. При цьому права частина знаходиться ближче до передньої частини спиці, а ліва, відповідно, ближче до задньої. Щоб у результаті полотно вийшло красивим і щільним перекручення петлі необхідно виправити. Для цього просто зніміть її краєм вільної спиці (попередньо розпустивши необхідну кількість петель) і поверніть її в правильне положення.

   

Іноді досить складно вчасно помітити цю похибку, особливо новачкам, але з накопиченням досвіду такі помилки відбуваються все рідше і рідше. З виворітного боку все виглядає інакше, але принцип щодо усунення помилки працює той же. 

2. Спущені петлі в поточному ряду

Петлі спускаються часто через те, що нитка натягнута слабо, або майстриня неправильно тримає спиці в руках. Метод виправлення помилки, описаний нижче, використовується тоді, коли петля спустилася всього на один ряд.

Для лицьової петлі: введіть праву спицю у вільну петлю, і рухом від себе зробіть протяжку (за петлею). Далі рухом на себе введіть ліву спицю в спущену петлю і протягніть через протяжку. Вийшла петлю просмикніть на ліву спицю.

   

Виворітну петлю виправити можна так: рухом на себе правою спиці ввести вільну петлю під протяжку. Протяжка в даному випадку буде перебувати перед петлею. Рухом від себе лівою спицею протягнути спущену петлю через протяжку. Новоутворена петля буде лежати на лівій спиці.

   

3. Спущені на кілька рядів

Якщо вона спустилася на кілька рядів, то ви можете виправити цю помилку, що не розпускаючи кілька провязани рядів. Для виправлення похибки дотримуйтесь інструкції, описаної вище. Процедура відновлення петель з одним або декількома спущеними рядами конструктивно не відрізняється. Єдина відмінність це те, що вам в цьому випадку знадобиться в'язальний гачок.

   

4. Непровязані петлі

Таку помилку, також легко можна виправити або запобігти. Розпустіть полотно і, діставшись до місця помилки, правою спицею рухом на себе витягніть цю петлю наверх. Потім пров'яжіть її. Як це зробити з лицьового боку і виворітного, показано на малюнку.

   

5. Здвоєні в кінці ряду

На початку ряду, якщо нитка розташована поверх спиці, може утворитися здвоєна петля. Це може порушити алгоритм вашого в'язання за схемою. Контролюйте нитку, щоб вона була під спицею позаду, перш ніж почати в'язання. Якщо полотно розташоване до вас виворотом - то нитка повинна бути попереду.

   

Техніка простого в'язання має деякі нюанси, освоївши які можна сміливо переходити до освоєння більш складних, барвистих і вигадливих візерунків. Навички, які набуваються з часом, дозволять вам робити мінімум помилок, створювати прекрасні модні і стильні в'язані вироби.

Категорія: Технологія в'язання спицями | Додав: Альонка (31.03.2015)
Переглядів: 1439 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar